Szkoła Podstawowa nr 2 najlepszą drużyną w turnieju „Gramy w Ręczną”

18 grudnia w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni rozegrano Turniej „Gramy w ręczną”.

W niedzielę uczniowie z naszej szkoły pod kierunkiem Pani Doroty Budzyn uczestniczyli w turnieju piłki ręcznej. W zawodach wystąpiły drużyny, reprezentujące: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni, Szkołę Podstawową nr 2 w Bochni, Szkołę Podstawową nr 4 w Bochni, Szkołę Podstawową
w Spytkowicach, Szkołę Podstawową w Gawłowie i Szkołę Podstawową w Żegocinie.

 

Rywalizacja, która w dużej mierze miała formę zabawy, odbywała się w dwóch grupach. Turniej rozgrywany był na trzech uproszczonych boiskach i zasadach dostosowanych do wieku uczestników. Poniżej wyniki.

Grupa A (klasy II-III)
I miejsce SP nr 2 w Bochni
II miejsce SP nr 4 w Bochni
III miejsce MOSiR Bochnia
IV miejsce SP w Spytkowicach
IV miejsce SP w Żegocinie

Grupa B (klasy I)
I miejsce SP nr 4 w Bochni
II miejsce SP nr 2 w Bochni
III miejsce SP w Gawłowie
IV miejsce SP w Spytkowicach

 

Dzieci entuzjastycznie podeszły do rozgrywek w turnieju, a rodzice mocno udzielali się podczas kibicowania młodym szczypiornistom. Reprezentacja naszej szkoły spisała się bardzo dobrze wygrywając poszczególne spotkania bardzo wysokim wynikiem nie dając przeciwnikowi żadnych szans. 
 Na koniec każdy z uczestników zawodów otrzymał pamiątkową koszulkę i gadżety z programu popularyzującego piłkę ręczną pod tytułem „Gramy w ręczną”.
 
Skład drużyny: Tymoteusz Dybek, Kacper Jachowicz, Wojciech Hamuda, Wojciech Gawłowicz, Fryderyk Jonak, Franciszek Dziadoszczyk,Szymon Makowiec, Wiktor Widła, Igor Twardosz, Igor Łagosz.  Gratulacje!!! D.B
 

Turniej rozegrany został w ramach VI już edycji programu promującego piłkę ręczną pod nazwą „Gramy w Ręczną”. Projekt, stworzony przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki, skierowany jest do dzieci ze szkół podstawowych klas I-III. Zakłada on zagospodarowanie czasu wolnego uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli W-F. Ma na celu m.in. kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych, zachęcanie dzieci do aktywnego spędzania czasu wolnego, rozwój sportowy dzieci, a także zwiększenie zainteresowania sportem ze szczególnym uwzględnieniem piłki ręcznej.

Skip to content