„Cztery pory roku w literaturze dziecięcej”

Zimowe spotkanie klasy II a i II b z literaturą dziecięcą. 14 stycznia odbyło się drugie spotkanie w ramach innowacji pedagogicznej: „Cztery pory roku w literaturze dziecięcej”.

Uczniowie przygotowując się do zimowego spotkania podczas mieli za zadanie zrobić pracę plastyczną, dotyczącą przeczytanego fragmentu mówiącego na temat zimy. Prace te stały się jednocześnie dekoracją podczas naszego spotkania. Zaproszonym na to spotkanie rodzicem była mama Mikołaja z klasy II a, która wspólnie z synem przeczytała książkę „ św. Mikołaj i przyjaciele” . Po wysłuchaniu treści uczniowie odpowiadali na zadane pytania dotyczące przeczytanego opowiadania w celu sprawdzenia zrozumienia tekstu. Uczniowie dobierali określenia pasujące do podanych kategorii dotyczących: pogody zimowej, zabaw zimowych oraz dbania o zdrowie i właściwy ubiór w porze zimowej, przyklejali je na tablicy w odpowiednich miejscach. Dzieciom towarzyszyły podczas spotkania panie wychowawczynie, które czuwały nad dobrym przebiegiem całego spotkania. Uczniom dopisywał dobry humor i skupienie podczas wykonywania zadania. Następnym punktem spotkania było odczytanie przez chętnych uczniów fragmentów dotyczących zimy z przyniesionych przez nich książeczek oraz krótka rozmowa na temat każdego z nich. Serdecznie dziękujemy mamie Mikołaja za przybycie. W przyszłym miesiącu zaproszonym gościem będzie pan Dyrektor, który wraz z wybranymi uczniami przeczyta opowiadanie dotyczące wiosny. Serdecznie zapraszamy.Dołączamy zdjęcia z cyklu zimowego.

{phocagallery view=category|categoryid=411|limitstart=0|limitcount=0}