Cztery pory roku

21 października 2020 r. w klasie III A została zrealizowana lekcja w ramach innowacji pedagogicznej

„ Cztery pory roku w poezji dziecięcej”.

Jest to już druga część innowacji: „ Cztery pory roku w literaturze i poezji dziecięcej”.

Uczniowie mieli przygotować do recytacji wiersz zawierający tematykę jesienną. Zrobili to wspaniale. Wiersze zostały pięknie wyrecytowane. Do każdego wiersza uczniowie przygotowali pracę plastyczną na temat wybranego przez siebie wiersza, którą pięknie omawiali. Taka lekcja uczy słuchania, poszerza wiedzę na temat pory roku – jaką jest jesień. Uczeń podczas czkania na swoją kolej ćwiczy się w cierpliwości oraz wzajemnym szacunku wobec kolegi czy koleżanki.

Serdecznie dziękuję uczniom i ich rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie dzieci do tej lekcji. Dziękuję za przebrania, rekwizyty i uśmiech dzieci, pomimo trudnych czasów w jakich przyszło nam uczyć się i pracować. Rozwój dzieci jest dla nas nauczycieli zawsze na pierwszym miejscu. Temu również służy taka innowacyjna lekcja. Uczniowie otrzymali dyplomy za udział oraz mały upominek.

{phocagallery view=category|categoryid=449|limitstart=0|limitcount=0}