DLA CHOREJ LEYLI …

Wyjątkowe wydarzenie w życiu naszej Szkoły miało miejsce 05 listopada 2021 r.

Cała społeczność szkolna włączyła się w akcję pomocy dla małej Leyli z Bogucic. Szkolne Koło Wolontariatu od wielu dni prowadziło zbiórkę darów (między innymi: książeczek, puzzli, maskotek, zabawek, artykułów papierniczych, słodyczy  oraz innych drobiazgów), by  następnie drogą loterii znalazły nowych, szczodrych i wrażliwych  właścicieli. Loteria cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, a wszystkie zebrane wcześniej upominki rozeszły się w mgnieniu oka. 

Siódmoklasiści natomiast, otworzyli w tym wyjątkowym dniu „Słodką kawiarenkę” z domowymi wypiekami i innymi smakowitościami. Były serniki, babki,  rogaliki, kolorowe desery…, a zapachy rozchodziły się po całej szkole… Dzięki wsparciu i zaangażowaniu tak wielu ludzi dobrego serca,  udało się zebrać 6518 zł podczas loterii fantowej oraz 3473 zł ze „Słodkiej kawiarenki”. Cały uzyskany dochód zostanie przekazany rodzicom potrzebującej pomocy Leyli. 

Wyrażając swą wdzięczność, za wielkie serce, nieocenione wsparcie i dobra wolę, Wam kochani Rodzice,  Uczniowie i Nauczyciele dedykujemy cytat Matki Teresy z Kalkuty  „Życzliwe słowa mogą być krótkie i łatwe do wymówienia, ale ich echa są naprawdę nieskończone”. 

Ciepła atmosfera i ogrom dobra, które tego dnia przekazaliśmy  Leyli i sobie nawzajem pozostanie z nami na długo. 

Razem możemy naprawdę wiele!

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu oraz Wychowawcy klas siódmych. (ES)

IMG 5446

IMG 5451

IMG 5453

IMG 5464

IMG 5468

IMG 5473

IMG 5476

IMG 5480

Skip to content