DZIEŃ KREDKI – 22 listopada

W bibliotece można było aktywnie i twórczo wykorzystać przerwy wykonując kredkowe ozdoby. Uczniowie zamienili szary, listopadowy dzień w barwny i kolorowy. Podczas pracy słuchaliśmy muzycznych, kredkowych przebojów. W oddziałach przedszkolnych Dzień Kredki przebiegał wyjątkowo atrakcyjnie.

Dzieci poznały różne rodzaje kredek, segregowały je ze względu na kolor, grubość i wielkość. Kredki posłużyły także do ćwiczeń przeliczania, porównywania i mierzenia. Panie z biblioteki przeczytały opowiadanie Agnieszki Galicy pt. „Zielona kredka”. Nie mogło zabraknąć zabaw utrwalających kolory z chustą animacyjną i ćwiczeń ruchowo – muzycznych przy piosence „Kolorowe kredki” Fasolek. Dzień Kredki był wspaniałą okazją do rozmowy na temat rozwijania talentu plastycznego. Dzieci z zaciekawieniem i zachwytem oglądały albumy dzieł wybitnych malarzy Vincentego Van Gogha, Edgara Degasa, Claudego Moneta. Na zakończenie wykonały prace plastyczną wykorzystując ścinki z kredek.

{phocagallery view=category|categoryid=390|limitstart=0|limitcount=0}