DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI – 21 listopada

21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Z tej okazji szkolne korytarze zamieniły się w „Aleje Życzliwości” – na każdych drzwiach widniały żółte karteczki przypominające o potrzebie szacunku, serdeczności, uśmiechu, mówieniu dobrych słów i niesieniu bezinteresownej pomocy innym.

Na parterze zaświeciło słońce z cytatami o życzliwości oraz wyrosło Drzewo Życzliwości, gdzie na przygotowanych kolorowych listkach każdy mógł napisać coś miłego, swoje dobre, pozytywne życzenia lub myśli. Chętnych nie brakowało. W bibliotece oraz w innych miejscach pojawiły się plakaty z tytułem: „Weź ze sobą miłe słowo i podaj dalej”. Dzieci odrywały fiszki z pozytywną myślą i wręczały je wybranej przez siebie osobie. „Dziękuje, że jesteś”, „Pięknie wyglądasz!”, „Dobrego humoru” – proste, znane słowa, a wywoływały radość oraz niezapomniany uśmiech. Klasy 4c oraz 6a uczestniczyły w specjalnej lekcji wychowawczej, na której poznały historię tego święta, brały udział w warsztatach oraz sami obdarowywali się kartkami z miłymi cytatami. Na zakończenie odbył się klasowy plebiscyt, w którym wybraliśmy króla i królową życzliwości.

{phocagallery view=category|categoryid=389|limitstart=0|limitcount=0}