DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA

18 stycznia 1882 roku urodził się pisarz Alan Aleksander Milne. Rocznica urodzin autora misia o bardzo małym rozumku stała się okazją do ustanowienia 18 stycznia Międzynarodowym Dniem Kubusia Puchatka. Z tej okazji w bibliotece można było oglądnąć wystawę książek, których bohaterem jest przesympatyczny miś i jego przyjaciele ze Stumilowego Lasu.

Podczas zajęć w oddziałach przedszkolnych dzieci zapoznały się z przygodami misia, wykonały prace plastyczne, a także degustowały miód – ulubiony przysmak niedźwiadka.

16 i 17 stycznia nauczyciele realizujący innowację pedagogiczną „Moje podróże w świat książek w oparciu o kalendarz świąt nietypowych” wcielili się w bajkowe postacie i wystawili przedstawienie „Urodzinowa herbatka u Kubusia Puchatka”, podczas którego odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych i dzieci z oddziałów przedszkolnych. Każde dziecko otrzymało balonika z podobizną misia i tematyczną zakładkę do książek.

Miś o bardzo małym rozumku jest skarbnicą złotych myśli, które warto w tym dniu przypomnieć:

„Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika”.
„Takich dwóch, jak nas trzech, to nie ma ani jednego”.
„Im bardziej zaglądam do środka, tym bardziej tam nic nie ma”.
„Jestem misiem o bardzo małym rozumku i długie słowa sprawiają mi wielką trudność”.
„Wyszło to trochę inaczej, niż myślałem, ale zawsze wyszło”.
„Są tacy co mają rozum, a są tacy co go nie mają i już”.
„Myślenie nie jest łatwe, ale można się do niego przyzwyczaić”.

{phocagallery view=category|categoryid=414|limitstart=0|limitcount=0}