KONKURS RECYTATORSKI „Ja i Ty”

19 lutego 2020 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Bochni odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Miłosnej „Ja i Ty”. Uczestnikami zmagań byli uczniowie wszystkich bocheńskich szkół podstawowych podzieleni na dwie kategorie wiekowe: klasy IV – VI oraz VII – VIII.

Młodzi recytatorzy prezentowali wiersze najwybitniejszych polskich twórców, np. Adama Mickiewicza, Wisławy Szymborskiej, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Adama Asnyka, ale można było również usłyszeć teksty mniej znanych poetów, które opowiadały o miłości …. na przykład z poczuciem humoru.

Jury, oceniając prezentacje, wzięło pod uwagę: dobór repertuaru, interpretację utworów, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny. Poziom recytacji był wysoki, szczególnie w młodszej, liczniej reprezentowanej, kategorii. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów.

Przedstawiciele naszej szkoły zostali wyłonieni w eliminacjach, które odbyły się 13 lutego w bibliotece. W finale rozegranym w SP nr 4 zaprezentowali się znakomicie i uzyskali bardzo wysokie lokaty: – I miejsce w kategorii kl. IV – VI zajęła Milena Pilecka z kl. V d ( opiekun Agnieszka Kaźmirek ), – I miejsce w kategorii kl. VII – VIII zajął Dominik Jeziorek z kl. VII d ( opiekun Bożena Tyrka ). Ponadto Gabriela Cepak z kl. V d otrzymała wyróżnienie ( opiekun Agnieszka Kaźmirek ). Serdecznie gratuluję laureatom i życzę, aby kontakt z poezją i kulturą żywego słowa zawsze był dla Was źródłem radości, wzruszeń oraz życiowej mądrości. Niech atmosfera życzliwości i przyjaźni, jaka towarzyszyła zmaganiom konkursowym, trwa!

Agnieszka Kaźmirek

{phocagallery view=category|categoryid=415|limitstart=0|limitcount=0}