DZIEŃ PATRONA – wyjątkowe świętowanie!

„Drogi Kazimierzu, poeto, rodaku!
Choć Cię dawno nie ma, tu wśród nas Polaków(…)
To pamięć o Tobie nasza wiecznie żywa”
A. Mucha, „Elegia o K. Brodzińskim”

Tegoroczne święto Patrona Kazimierza Brodzińskiego z pewnością na długo pozostanie
w pamięci społeczności szkolnej. Wszystko za sprawą Dyrekcji i aktywnie działającej Rady Rodziców.

Uroczystość rozpoczęła się od Mszy św. w kościele szkolnym, podczas której wysłuchaliśmy okolicznościowego kazania i prosiliśmy o błogosławieństwo dla całej wspólnoty.

Po mszy przenieśliśmy się na teren Szkoły, gdzie już od wejścia witał nas nasz Patron,
w którego wcielił się przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego, Filip Sionko oraz mnóstwo atrakcji przygotowanych przez Radę Rodziców.

Dla najmłodszych uczniów były zabawy i konkursy, malowanie twarzy  i pyszności przygotowane przez „Trójki klasowe”. Uczniowie poznali również sylwetkę Kazimierza Brodzińskiego.

Uczniowie klas starszych oglądali film o życiu i twórczości patrona przygotowany przez Panią Małgorzatę Mrózek, uczestniczyli w quizach, konkursach  i wspólnych zabawach integracyjnych przy słodkim „co nie co”.

Wszyscy uczniowie, korzystając z fotobudki,  mogli również zrobić sobie pamiątkową fotografię, ponadto  brali także udział w tajemniczych i zdumiewających pokazach eksperymentów chemicznych, którymi wypełniła się nasza sala gimnastyczna.

Z pewnością  był to wyjątkowo, przyjemny  dzień  z mnóstwem wrażeń i pozytywnych emocji,
a  świętowanie przyczyniło się do budowania więzi  i wspólnej integracji społeczności szkolnej,
za co dziękujemy  Rodzicom,  Dyrekcji i Nauczycielom . (AO)