PATRON NASZEJ SZKOŁY, NASZE MIASTO

W minionym tygodniu wychowankowie świetlicy uczestniczyli w zajęciach poświęconych historii miasta Bochnia. Wspólnie udaliśmy się na wirtualny spacer ukazujący Bochnię dawniej i dziś. Poznaliśmy zabytki znajdujące się w naszym mieście, a także legendy związane z miejscem, w którym mieszkamy.
Przemierzając szlaki Bochni dotarliśmy również do miejsca, które wszystkim nam jest dobrze znane. Mowa oczywiście o naszej szkole. Uczniowie poznali historie szkoły do której uczęszczają, a także przyjrzeli się postaci Kazimierza Brodzińskiego – patrona szkoły, którego święto jest obchodzone
8 marca. Uczniowie wykorzystując przygotowane materiały multimedialne wyruszyli śladami poety, poznając jego życiorys oraz twórczość.