Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112

11 lutego obchodzimy Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112. Numer 112 jest jednolitym numerem alarmowym obowiązującym na terenie całej Unii Europejskiej. Służy do wzywania pomocy w sytuacjach zagrożenia życia, zdrowia, mienia lub środowiska. Operatorzy numeru alarmowego 112 odbierają zgłoszenia, analizują je pod względem ich zasadności, a następnie zweryfikowane zgłoszenia przekazują dyspozytorom właściwych służb ratunkowych.

W tym dniu oddziały przedszkolne miały licznych gości. Pani pielęgniarka pokazała dzieciom jak wygląda apteczka i co powinno się w niej znajdować. Starsi koledzy z klasy 6a przedstawili kilka scenek ilustrujących, jak się zachować w trudnych sytuacjach i jak wezwać pomoc. Jakub Nagięć (4a) podzielił się swoją wiedzą na temat udzielania pierwszej pomocy, a swoje umiejętności zaprezentował na fantomie. Podczas lekcji bibliotecznej dzieci wysłuchały wiersza i wspólnie zastanawiały się czy w danych sytuacjach jest konieczne dzwonienie pod numer 112. Podkreślone zostało, że najważniejszą rzeczą podczas różnego rodzaju zdarzeń jest zadbanie o własne bezpieczeństwo.

W czasie zajęć dzieci wczuły się w sytuacje prezentowane im na przykładach różnego rodzaju zdarzeń i świetnie radziły sobie z opanowywaniem kryzysowych sytuacji. Dzięki spotkaniu z wyjątkowymi gośćmi zerówkowicze utrwalili sobie wiadomości na temat bezpiecznych zachowań i zapobiegania sytuacjom zagrażającym życiu.

{phocagallery view=category|categoryid=417|limitstart=0|limitcount=0}