KOLĘDNICY MISYJNI 2023

Rozpoczynamy tegoroczną edycję Kolędników Misyjnych.

Kolędnicy misyjni w Parafii św. Mikołaja Biskupa będą kolędować w domach 7 stycznia 2024 r. pod hasłem: „kanda dia kindzunu” –  „Chcemy być apostołami pokoju”. Te słowa odnoszą się do wspólnoty, która tworzy pokój. Takiego Kościoła potrzebuje świat, w którym tyle jest wojen i łez.

Już dziękujemy tym wszystkim, którzy włączą się w bezpośrednie przygotowanie i wspomogą to wielkie dzieło, od lat realizowane w naszej parafii.

Zgłoszenia grup kolędniczych do Pani Agnieszki Kołacz i Pani Małgorzaty Mrózek.

Ofiarodawcy tegorocznej kolędy misyjnej będą mogli wesprzeć m.in. szpital w Bagandou, szkołę dla dzieci głuchoniemych w Bertua, placówkę dla dzieci z niepełnosprawnością w Kazachstanie, a także szkoły i świetlice parafialne w Kongu, Republice Środkowoafrykańskiej, Tanzanii i Boliwii.

Z zebranych funduszy sfinansowane zostanie ponadto dożywianie dzieci, budowa i wyposażenie sal lekcyjnych, utrzymanie nauczycieli i formacja katechistów w placówkach prowadzonych przez tarnowskich misjonarzy oraz  pomoc dzieciom w Kolumbii.(AO)