KONKURS NA BOOKTALKING

Z okazji DNIA BIBLIOTEKARZA I BIBLIOTEK, który obchodzimy 8 maja– zapraszamy do udziału w konkursie.

„Konkurs na booktalking, czyli na najlepszą mówioną recenzję książki”

REGULAMIN

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas V- VIII do wzięcia udziału w konkursie krasomówczym na najlepszą recenzję ulubionej książki.

Cele konkursu:

– promowanie czytelnictwa wśród młodzieży;

– upowszechnianie czytania dla przyjemności;

– proponowanie ciekawych i wartościowych książek;

– doskonalenie umiejętności autoprezentacji.

Warunki uczestnictwa:

– konkurs adresowany jest do uczniów klas V- VIII;

– zadaniem uczestnika będzie zarekomendowanie książki metodą booktalkingu*;

*Booktalking to krótkie zareklamowanie książki. Główną zasadą prezentacji książek metodą booktalkingu jest nieujawnianie wszystkich informacji
o książce,

ale uwzględnianie tylko „kuszących” fragmentów. Nie jest to streszczenie ani recenzja, ale raczej przedstawienie bohaterów, fabuły czy też kilku scen
z książki w taki sposób,

by zachęcić słuchaczy do jej przeczytania. Booktalking to również dzielenie się

ze słuchaczami swoim entuzjazmem do książek i zachęcanie do czytania dla przyjemności.

Sposób prezentacji:

– ustna prezentacja wybranej książki;

– czas  prezentacji 1 – 3 min.;

– podczas prezentacji uczestnik może wykorzystywać różne metody i sposoby jej przedstawienia – rekwizyty, prezentację multimedialną, podkład muzyczny, przebranie, odczytywanie fragmentów, ekspresję ruchową (do 31 maja należy zgłosić do biblioteki potrzebę użycia komputera, odtwarzacza cd) .

III. Zgłoszenia

Zgłoszenia do udziału w konkursie będą przyjmowane do 28 maja w bibliotece szkolnej lub na adres email: iwona.dobranowska@psp2bochnia.pl

IV.Data konkursu:

Konkurs odbędzie się 2 czerwca, dokładna godzina zostanie podana indywidualnie każdemu uczestnikowi ze względu na przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego.

Lista laureatów Konkursu oraz fotorelacja zostanie opublikowana na stronie szkoły oraz Facebooku.

Kryteria oceny:

– oryginalna forma prezentacji;

– właściwy dobór słownictwa;

– modulacja głosu;

– budowanie napięcia i tworzenie odpowiedniej atmosfery;

Nagrody:

Nagrodzone zostaną trzy pierwsze miejsca. Wszyscy biorący udział w konkursie otrzymają dyplomy za uczestnictwo.

Jury zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zmian w regulaminie przyznawania nagród.

VII.  Informacje dodatkowe:

Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją Regulaminu oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych uczestnika do celów organizacyjnych i promocyjnych konkursu.

VIII. Warunki uczestnictwa:

– uzupełniony przez rodzica formularz zgłoszeniowy (załącznik nr 1),

– data dostarczenia formularza: do 28 maja.