Dzień książki

„Książka czeka”

Książka nas uczy, książka cieszy,

czasem zadziwi nas niemało

albo po prostu tak rozśmieszy,

jakby się dobry żart słyszało.

Książka też mądrze nam doradza,

różne wskazówki, wzory daje.

Książka w szeroki świat wprowadza,

dalekie z nami zwiedza kraje.

Lubimy książkę – przyjaciółkę.

Wiesz, co ci powiem? Nie odwlekaj.

Masz trochę czasu? Spójrz na półkę,

sięgnij po książkę!

Książka czeka!

/ Hanna Łachocka /

Przez ostatni tydzień w świetlicy szkolnej dzieci i uczniowie uczyli się , że  książka jest wyjątkową skarbnicą, po którą warto sięgnąć. Książki, które czytamy przenoszą nas do innego świata, uczą nowych rzeczy… jednym słowem czytanie książek to cudowny sposób na spędzanie wolnego czasu.  Dzieci poznały historię książki oraz  jej powstanie dowiedziały się również jak dbać o książkę, dlaczego warto czytać książki a na podstawie prezentacji i czytanych wiadomości uczniowie dowiedzieli się, wielu ciekawostek np. gdzie są największe i najpiękniejsze biblioteki na świecie lub , że dzięki czytaniu książek rozwija się wyobraźnia. Na zakończenie zajęć  każdy opowiadał  o swojej ulubionej książce oraz wykonał  swoją własną książkę  oraz zrobił zakładkę, która posłuży podczas czytania.