MINI KOSZYKÓWKA DZIEWCZĄT I MIEJSCE W ZAWODACH MIEJSKICH

W czwartek 27 lutego 2020r., na parkiecie Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni, odbyły się Miejskie Zawody w Mini Koszykówce Dziewcząt, rozgrywane w ramach Igrzysk Dzieci.

Do zawodów swoje drużyny zgłosiły 4 bocheńskie szkoły podstawowe :

• Szkoła Podstawowa Nr 2 w Bochni
  • Szkoła Podstawowa Nr 4 w Bochni
  • Szkoła Podstawowa Nr 1 w Bochni
  • Szkoła Podstawowa Nr 5 w Bochni

Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym” a dziewczęta spędzały każdorazowo na parkiecie 2 x 4 minuty oraz 1 x 6 minut. Drużyny walczyły nie tylko samo zwycięstwo ale również o awans do kolejnego etapu rozgrywek – Zawodów Powiatowych – na który mogły liczyć dwie najlepsze drużyny tych rozgrywek.

Warto nadmienić, że w każdej z drużyn znajdowały się zawodniczki, które na co dzień trenują w sekcji koszykówki MOSiR Bochnia oraz biorą udział w szkoleniu w ramach projektów SMOK i KOSSM.  Programy szkoleniowe, o których mowa, oprócz szkolenia technik koszykówki mają również za zadanie zachęcić biorące w nim udział dzieci do uprawiania koszykówki i sprawić aby stała się ona ich pasją. Program SMOK działa nie przerwanie w naszej szkole od 2016 a koordynatorem oraz prowadzącym zajęcia w najmłodszej grupie jest Pani Agnieszka Kierońska.

Po emocjonujących meczach miejsce I wywalczyły dziewczęta SP Nr 2 w Bochni, które razem ze zdobywczyniami miejsca II – drużyną SP Nr 4 w Bochni – będą reprezentowały Miasto Bochnia w kolejnym etapie rozgrywek. Miejsce III zdobyły uczennice SP Nr 1 w Bochni a na miejscu IV uplasowały się wychowanki SP Nr 5 w Bochni.

Skład drużyny : Aleksandra Gołas ,Karolina Staszel, Anna Więcek, Lena Ochel, Julia Tylek, Karolina Jacak, Aleksandra Jacak, Wiktoria Dzieża, Gabriela Pechcińska, Milena Wolnik, Łucja Fabijan, Maja Gardziel i Liwia Śmiałek.A.K