Sądecki Bartnik

11 września 2018 roku klasy 1 c i 2 c pod opieką swoich wychowawców – R. Bigi –Szostek, J. Mętel, K. Zdeb oraz T. Zaniewskiej wybrały się na wycieczkę do Prywatnego Muzeum Pszczelarstwa przy Gospodarstwie Pasiecznym „Sądecki Bartnik”.

To piękne miejsce znajduje się w miejscowości Stróże. W czasie wycieczki dzieci wzięły udział w programie edukacyjnym pod hasłem „ Мiodowy Dzień”. Zwiedzały skansen i muzeum, w którym zobaczyły wiele zabytkowych przedmiotów związanych z gospodarstwem domowym oraz prowadzeniem pasieki. Obejrzały plenerową kolekcję barci i uli oraz wystawę dotyczącą historii bartnictwa i pszczelarstwa. Niezwykle ciekawa była dla wszystkich interaktywna wystawa „Sekrety ula”, odkrywająca tajniki życia pszczelej rodziny. Uczestnicy wycieczki zobaczyli wnętrze ula, a także z bliska przyglądali się królowej pszczół, robotnicom, strażnikom i pszczołom pełniącym w ulu różnorodne zadania. Wiele radości i satysfakcji dały dzieciom warsztaty pszczelarskie, podczas których każdy uczestnik wykonał własnoręcznie z plastrów wosku piękne świece. Pogoda sprzyjała rekreacji na świeżym powietrzu, więc wszystkie dzieci chętnie wzięły udział w zabawach oraz animacjach pod hasłem „ Pszczeli Rój”. Dużą atrakcją dla wszystkich były także jazda konna pod okiem instruktora, wizyta w wiejskiej zagrodzie, jak również głaskanie sympatycznego kucyka, który chętnie pozował z dziećmi do zdjęć. Na koniec wycieczki wszyscy dokonali „ miodowych zakupów” w firmowym sklepie z pszczelimi produktami i szczęśliwie wrócili do swoich rodziców. (RB)

Link do zdjęć: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2511844962175760&type=1&l=6f9e85b19e