Sporty zimowe

Zimą staramy się korzystać z uroków tej pory roku  i gdy tylko pogoda dopisze, wychodzimy na śnieg jeżdżąc  na nartach czy sankach hartując swoje organizmy.  Bardzo ważne jest wówczas zachowanie ostrożności oraz zdrowego rozsądku a przypomniała nam o tym wszystkim pani Beata na ostatnich zajęciach w świetlicy przedstawiając  prezentację multimedialną. Dzieci już wiedzą, gdzie i w jaki sposób można się bawić zimą, a także jakie zabawy mogą być dla nich niebezpieczne.  Rozmawialiśmy także o sportach zimowych. Uczniowie oprócz dobrze im znanych dyscyplin zimowych poznali  co to jest  „skibob”, „skeleton” czy ”curling. Dzieci miały różne pomysły na przedstawienie sportów. Wśród ich ulubionych znalazły się narciarstwo i  łyżwiarstwo, bardzo chętnie wykonywały prace przy pomocy pasty do zębów” o tematyce zimowej do której inspiracją była  bajka  „Bolka i Lolka – Zimowa Olimpiada” .

Teraz każde dziecko wie, że aktywność na świeżym powietrzu jest nieodzownym elementem zdrowego stylu życia a w związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi oraz sprzyjającą aurą pogodową pozwalającą na zabawy na śniegu i lodzie, zostały  przypominane im zasady bezpieczeństwa i  rozwagi.

{phocagallery view=category|categoryid=100|limitstart=0|limitcount=0}