11 Listopada – Narodowe Święto Niepodległości

Dzisiaj wielka jest rocznica –

Jedenasty Listopada!
Tym, co zmarli za Ojczyznę,
hołd wdzięczności Polska składa.

Im to, bowiem zawdzięczamy
wolność – polską mowę w szkole,
to, że tylko z ksiąg historii
poznajemy dziś niewolę.

Uroczyście biją dzwony,
w mieście flagi rozwinięto…
i me serce się raduje,
że obchodzę Polski święto!

Ludwik Wiszniewski

11 listopada 1918 roku to data niezwykle ważna w dziejach historii Polski. Tego bowiem dnia Polska po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość. Święto to jest zatem dla każdego Polaka symbolem oddania i miłości do Ojczyzny, jak również walki o wolność, oraz nadziei i wiary w zwycięstwo. Uczniowie przez cały tydzień wraz z wychowawcami przygotowywali się na obchody Święta Niepodległości. Uczestniczyli w rozważaniach dotyczących historii Polski, poznali jej kształt, granicę, oraz państwa z nią sąsiadujące. Wspólnie z wychowawcami przypomnieli sobie symbole narodowe, oraz poznali pieśni patriotyczne. Na zakończenie dzieci wykonały prace plastyczne, wpisujące się w omawianą tematykę, a także wspólnie zaśpiewały utwór pt. ,,Co to jest niepodległość?”