Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Od kilku lat kwiecień to Światowy Miesiąc Wiedzy Na Temat Autuzmu, a dniem szczególnym jest 2 kwietnia – Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W tym roku obchody tego wydarzenia przeniosły się do internetu.

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Bochni, a także rodzice zdalnie włączyli się do ogólnoświatowej akcji ZAŚWIEĆ SIĘ NA NIEBIESKO zainaugurowanej w 2011 roku przez Amerykańską Organizację Autism Speaks na znak solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem i ich rodzinami. Autyzm jest zaburzeniem, u podstaw którego leży nieprawidłowa praca mózgu. Osoby z autyzmem mają problemy z mówieniem, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych. Święto zostało ustanowione w 2007 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ z inicjatywy Kataru i ma na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na dyskryminację i izolację osób dotkniętych tym zaburzeniem. Wybrano ten dzień, aby podkreślić konieczność pomocy oraz poprawy jakości życia osób ze spektrum autyzmu. Dziękujemy wszystkim za tak liczne zaangażowanie.