DZIEŃ HERBATY

„Jeśli jest ci zimno, herbata cię ogrzeje. Jeśli jest ci gorąco, herbata cię ochłodzi. Jeśli jesteś pobudzony, herbata cię uspokoi”. William Gladstone Herbata to napój, który wszyscy uwielbiają i piją nie tylko do wszystkich posiłków.

Wielu z nas nie wyobraża sobie życia bez herbaty, jej smaku i aromatu. Każdy ma swój ulubiony rodzaj, który ceni najbardziej ze względu na jego szczególne właściwości. Jednak niewiele osób zapewne wie, że herbata poza niezwykłymi walorami smakowymi i aromatycznymi ma także właściwości lecznicze. 15 grudnia na całym świecie obchodzi się Międzynarodowy Dzień Herbaty. Jest to jedno z nietypowych świąt, które obchodziliśmy w ramach innowacji pedagogicznej Podróże w świat książki w oparciu o kalendarz świąt nietypowych. „Szczęśliwe numerki” otrzymały paczuszkę z herbatkami, a każdy uczeń, który przyszedł do biblioteki szkolnej i wypożyczył książkę otrzymał herbatkę owocową. Odbyły się zajęcia, podczas których uczniowie poznali historię, właściwości i różne ciekawostki o tym napoju. Czytaliśmy legendę o odkryciu herbaty, baśń J. Ch. Andersena Imbryk oraz bajkę Herbatka u Promyka Anieli Cholewińskiej – Szkolik. Przede wszystkim uczciliśmy ten dzień poprzez delektowanie się smakiem tego zacnego napoju.

{phocagallery view=category|categoryid=407|limitstart=0|limitcount=0}