Zawody Powiatowe w Szachach Drużynowych

W środę 30.11.2016 uczniowie z naszej szkoły pod opieką Sebastiana Serwińskiego wystartowali w Zawodach Powiatowych w Szachach. Do rozgrywek zgłosiło się 5 zespołów: PSP Rzezawa, PSP Stanisławice, PSP 1 Bochnia, PSP 2 Bochnia i PSP 5 Bochnia. Każdy z zespołów rozegrał 4 partie szachów. Nasza drużyna w pierwszej partii zmierzyła się z drużyną PSP Rzezawa i niestety przegrała 1:3. W kolejnej partii z PSP 1 nasz zespół zaprezentował się lepiej i zwyciężył 3:1. Podobny przebieg miała trzecia partia z PSP 5, która również zakończyła wynikiem 3:1. W ostatnim meczu szachowym na naszą reprezentacje czekał zespół z PSP Stanisławice. Walka była bardzo wyrównana, ale koncentracja naszych młodych szachistów pozwoliła cieszyć się ze zwycięstwa 3:1. Ostatecznie po wygraniu trzech partii i jedne porażce nasza dryżyna zajęła 2 miejsce w powiecie bocheńskim.