XX Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

W czwartek 18 stycznia 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 7 w Bochni odbył się Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek
„Kolęduje Tobie Moje Serce”.
Uczestniczyli w nim najmłodsi przedstawiciele wszystkich bocheńskich szkół – dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie  klas I – III. Konkurencja była bardzo duża, ponieważ rywalizowało ze sobą aż 18 artystów. Zgromadzona na konkursie publiczność miała przyjemność wysłuchać wielu pięknych bożonarodzeniowych utworów. Zaprezentowany przez kolędujących repertuar był bardzo urozmaicony i oryginalny. Jury konkursu miało niezwykle trudne zadanie, by wyłonić wśród tylu uzdolnionych uczestników najlepszych wokalistów. Oceniane były między innymi: dobór utworu, możliwości wokalne, znajomość tekstu, melodii, poziom wykonania oraz ogólne wrażenie artystyczne. W przerwie na obrady jury, widzowie mieli okazję zobaczyć pokaz tańców przygotowany przez uczniów klas 3 ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Bochni oraz wspólnie pokolędować Narodzonemu Jezusowi.

Uczestnicy konkursu oceniani byli w czterech kategoriach wiekowych; oddziały przedszkolne, klasy I, II
i III.  Ze względu na wysoki poziom występów i profesjonalizm małych artystów wybór zwycięzców był bardzo trudny. Tym bardziej jesteśmy dumni z naszych reprezentantek, które wspaniale zaśpiewały
i uzyskały
wysokie miejsca w tym konkursie. A oto wyniki:

Kinga Gwóźdź z 0 a – III miejsce w kategorii oddziały przedszkolne

Lena Gierek z klasy 1 b – I miejsce w kategorii klasy I

Łucja Bursztyn z klasy 2 b – III miejsce w kategorii klasy II

Weronika Stawiarz z klasy 3 a – III miejsce w kategorii klasy III

Serdecznie gratulujemy naszym zdolnym wokalistkom wspaniałych występów, odwagi i uzyskania wysokich lokat w Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek oraz mamy nadzieję, że ich talenty muzyczne nadal będą się rozwijać!😊(RB)