„Nie mówimy: do widzenia, mówimy: do zobaczenia!”

W ostatni piątek czerwca, przy budynku szkoły, już od 6 rano było bardzo gwarno. Tegoroczni absolwenci pomagali w dekorowaniu boiska i przygotowywaniu akademii.

Gdy około godziny 8:00 boisko wypełniło się zaproszonymi gośćmi, rodzicami, nauczycielami oraz przede wszystkim – uczniami klas 7 i 8, rozpoczęła się część artystyczna.

Po krótkich podziękowaniach, w rytm piosenki „Typ niepokorny”, na płytę boiska wkroczyli uczniowie
i zasiedli w ławkach. Podczas kilku scenek kabaretowych przedstawili swoje życie w szkole i sylwetki nauczycieli. Śmiechom nie było końca! 🙂

Po części artystycznej przyszedł czas na wręczenie wyjątkowych nagród – statuetek „Primus Inter Pares” – wyróżnienia dla tych, którzy podczas nauki w szkole, osiągnęli najwyższe wyniki. Tym razem było to 5 uczniów: Natalia Gołdas z klasy 8b oraz Lena Ochel, Julia Tylek, Anna Więcek i Wiktor Wójcik z klasy 8c.

Następnie pan Dyrektor wręczył świadectwa z wyróżnieniem i podziękowania oraz listy gratulacyjne dla rodziców najzdolniejszych uczniów.

Na koniec wszyscy udali się do swoich klas, by wraz z wychowawcami spędzić jeszcze chwilę w murach naszej wspaniałej szkoły.

Drodzy Ósmoklasiści! Powodzenia na dalszym etapie edukacji! Trzymamy za Was kciuki!

(MC)