Konkurs „Mistrz Ortografii”

Umiejętność pięknego posługiwania się językiem ojczystym nie jest prostą sprawą, ale znakomicie sobie z tym poradzili uczniowie klas III z naszej szkoły, walcząc o tytuł „Mistrza Ortografii”.

Celem tego wydarzenia było nie tylko wyłonienie Mistrza, ale również wspieranie uczniów
w radzeniu sobie z trudnościami w poprawnej pisowni w aspekcie ortograficznym poprzez kształtowanie czujności ortograficznej.

Trzecioklasiści musieli wykazać się poprawną pisownią oraz znajomością zasad ortograficznych. Zadaniem uczestników było napisanie dyktanda i uzupełnienie kart pracy.

Rywalizacja była tak duża, że nie obyło się bez dogrywki. Wszystkim laureatom nagrody wręczył Pan dyrektor Zbigniew Solak.

Oto wyniki konkursu:

1 miejsce – Klara Mulka z kl. IIIc

2 miejsce – Szymon Suwara z kl. IIIc

3 miejsce – Jakub Gądek z kl. IIIb

Pozostałym uczniom, którzy wzięli udział w konkursie, wykazując szczególne zainteresowanie, zaangażowanie w naukę i ambicję, również składamy gratulacje!

(SB)