Międzynarodowy Dzień Strażaka

W poniedziałek, 4 maja obchodzimy „Międzynarodowy Dzień Strażaka”. W Polsce świętuje w tym dniu zarówno Państwowa, jak i Ochotnicza Straż Pożarna.

Strażacy codziennie ryzykują zdrowie i życie, niosąc pomoc podczas pożarów, ale również w wypadkach drogowych czy podczas powodzi. Nierzadko płacą za to najwyższą cenę. Ochotnicze straże pożarne to jedne z najstarszych polskich organizacji. Ich członkowie zasłużyli na miejsce w historii nie tylko ofiarną pomocą w gaszeniu pożarów ale także swoją działalnością społeczną, polityczną i kulturalną. Codziennie czuwają nad naszym bezpieczeństwem, w dzień i w nocy są gotowi do akcji. Strażacy ochotnicy – nasi lokalni bohaterowie. Każdego dnia dzielnie niosą pomoc.

Wszystkim strażakom, w hołdzie za ich trud i narażanie życia, życzymy zdrowia, pomyślności i satysfakcji z pełnionej służby. Oraz co najważniejsze „ile wyjazdów, tylu powrotów.

W załączonym linku pozdrowienia dla uczniów oraz nauczycieli SP2- od OSP KOLANÓW: Pozdrowienia od OSP KOLANÓW

Więcej pozdrowień na naszym Facebook’u a dla najmłodszych kilka ciekawych propozycji:

Kicia kocia poznaje strażaka

Co zrobić w przypadku wystąpienia pożaru w domu lub w szkole?- bajka edukacjna

Strażacki wóz- piosenka dla dzieci

Strażacy bohaterzy- piosenka dla dzieci

Strażak Sam- bajka