OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ KOSZYKÓWKI DZIEWCZĄT im. MICHAŁA GERTCHENA w RAWICZU

W dniach 13-15 maja br. koszykarki Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni w skład których wchodziły uczennice z naszej szkoły rywalizowały w II Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki dziewcząt im. Michała Gertchena.

Podopieczne trenera Krzysztofa Kierońskiego w Rawiczu wywalczyły srebrne medale.

W turnieju udział wzięły cztery drużyny – MOSiR Bochnia, RKKS Rawia Isofera Rawicz, SKS 12 Warszawa oraz UKS Białołęka. Grano systemem „każdy z każdym”.

Najlepszą zawodniczką naszej drużyny została Aleksandra Jacak, akrólową strzelców” została Karolina Jacak uczennice z klasy 7b.

Ponadto w drużynie MOSiR Bochnia występowały : Aleksandra Lysy, Wiktoria Dzieża i Milena Wolnik.

Dziewczęta od najmłodszych lat uczestniczą w zajęciach koszykówki w ramach Programu Młode Asy Parkietu „SMOK” działającego w naszej szkole a którego koordynatorem jest Pani Agnieszka Kierońska . Współfinansowanego przez PZKosz i Ministerstwo Sportu.

Gratulujemy  II miejsca dziewczynom z Bochni.

A.K.