Ślubowanie I klas

14 października 2019 roku uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Bochni. W uroczystości wzięła udział dyrekcja szkoły, nauczyciele, rodzice, przedstawiciel Rady Rodziców oraz uczniowie.

Dzieci, zaprezentowały przygotowane specjalnie na tę okazję wiersze i piosenki. Wykazały się dużą wiedzą z zakresu przepisów ruchu drogowego, świata przyrody oraz doskonałą znajomością cyfr i figur geometrycznych. Po występie nastąpiło ślubowanie. Uczniowie klas pierwszych w obecności zebranych gości uroczyście przyrzekali być dobrym Polakiem, kochać swoją Ojczyznę, strzec honoru oraz dobrego imienia szkoły, obiecywali też uczyć się pilnie wszystkiego co piękne, mądre i dobre. Całą uroczystość prowadziły uczennice klasy 4a: Milena Biros, Maja Gardziel i Jagoda Nosek, dziewczęta w imieniu wszystkich uczniów naszej szkoły obiecały najmłodszym służyć radą, wsparciem i pomocą.

Po zakończeniu części artystycznej oraz ceremonii ślubowania odbyło się pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kazimierz Brodzińskiego w Bochni. Dzieci otrzymały z rąk dyrekcji książki oraz piękną pamiątkową tarczę, którą zaprojektowała uczennica naszej szkoły Weronika Surma. Dalsza część uroczystości przebiegała w klasach, gdzie na dzieci czekały niespodzianki oraz słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Nad całością czuwali wychowawcy klas: Grażyna Błaszak, Anna Klimek, Dorota Więcek oraz nauczyciele wspomagający Beata Serwińska i Katarzyna Zdeb, natomiast o piękny wystrój sali gimnastycznej zadbała mgr Dorota Dobranowska.