Ślubowanie pierwszaków

„Uczniem być to ważna sprawa

i otwierać wiedzy drzwi.

Uczyć się, by świat poznawać,

ślubujemy dziś”

Uroczystość pasowania na uczniów, to bardzo ważne wydarzenie, 14 października 2022r. w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych.

Pierwszoklasiści w obecności Dyrekcji szkoły i rodziców pięknie zaprezentowali swoje umiejętności
w przygotowanym programie artystycznym. Śpiewająco odpowiadali na pytania dotyczące naszej Ojczyzny, szkolnej nauki oraz zasad bezpieczeństwa i właściwego zachowania. Egzamin zdali na szóstkę i  przystąpili do ślubowania,  pan dyrektor Zbigniew Solak symbolicznym ołówkiem dokonał uroczystego aktu pasowania. W ten sposób dzieci zostały oficjalnie przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły i stały się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. Następnie panie wicedyrektor szkoły Agnieszka Cholewa – Bajda oraz Marta Gawęda wręczyły dzieciom tarcze szkolne, a wychowawcy klas okolicznościowe dyplomy. Nad przebiegiem  całej uroczystości  czuwały mgr Grażyna Błaszak, mgr Anna Klimek, mgr Dorota Więcek oraz mgr Agnieszka Święch. Piękną oprawę plastyczną uroczystości przygotowała mgr Dorota Dobranowska.

Drogie Pierwszaki!

Życzymy Wam dużo radości z codziennej podróży w cudowny świat nauki, samych uśmiechów,  dużo piątek i szóstek oraz pięknych szkolnych przyjaźni. G.B