TURNIEJ MINI KOSZYKÓWKI NAJMŁODSZYCH SMOKÓW

W dniu 20 maja br. w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Bochni odbył się turniej koszykówki dziewcząt w którym udział wzięły trzy szkoły: Szkoła Podstawowa nr 1 w Bochni, Szkoła Podstawowa nr 2 w Bochni oraz Szkoła Podstawowa nr 5 w Bochni.

Był to pierwszy tak poważny turniej dla najmłodszych dziewczynek z klas I-III trenujących i uczestniczących w zajęciach SMOK.

W zawodach wzięło udział ponad siedemdziesiąt koszykarek. Po rozgrzewce dziewczęta przystąpiły do rywalizacji. Mecze były bardzo zacięte, toczone w sportowej atmosferze. W dniu dzisiejszym nie liczył się wynik sportowy a dobra zabawa. Koszykarki z naszej szkoły biorące udział w turnieju od września uczestniczyły w zajęciach w ramach Programu Smok „Młode Asy Parkietu” działającego od kilu lat w naszej szkole , a którego koordynatorem jest Pani Agnieszka Kierońska.

Zajęcia odbywają się we  wtorki o godzinie 14.10-15.40 i w czwartki od 15.00-16.30 , współfinansowane są przez Ministerstwo Sportu i PZKosz . Następne spotkanie w ramach turnieju 10 czerwca. A.K