Wizyta górnika

W dniu 16 grudnia do oddziału przedszkolnego w naszej szkole zawitał niecodzienny gość. W galowym stroju, na spotkanie z dziećmi przybył dziadek Kacperka, pan Sylwester emerytowany pracownik kopalni soli w Bochni.

W trakcie wizyty, dzieci z dużym zaciekawieniem wsłuchiwały się w opowieść o tym, jak wygląda praca pod ziemią. Pan Sylwester zademonstrował pełne umundurowanie górnika- strój galowy , narzędzia i sprzęty, jakimi posługują się w swojej pracy. Mogliśmy obejrzeć również kawałki kryształów i soli, album przyniesiony przez naszego gościa. Dzięki takim spotkaniom przedszkolaki nie tylko pogłębiają wiedzę, ale też uczą się doceniać trud oraz pracę górników. Dopełnieniem ciekawego spotkania było wykonanie pamiątkowych zdjęć. Serdecznie dziękujemy za przybycie, zaangażowanie i poświęcony czas! (JT) Przekazujemy staropolskie pozdrowienie górnicze: szczęść Boże!

{phocagallery view=category|categoryid=396|limitstart=0|limitcount=0}