Warsztaty filmowe

Dzieci w wieku przedszkolnym przejawiają różne zainteresowania o otaczającym je środowisku. Są zainteresowane tematem różnych zawodów, chętnie wypowiadają się w oparciu o swoje obserwacje i spostrzeżenia.

Poszerzają swoje słownictwo o nowe pojęcia charakterystyczne dla danego zawodu. Bardzo wcześnie zaczynają się zastanawiać, kim chciałyby zostać, gdy dorosną. Im są starsze, tym to pytanie staje się poważniejsze, bo przecież od tego zależy, które zainteresowania będą rozwijać i jaki kierunek kształcenia wybiorą. Aby zaspokoić ciekawość dzieci, wychowawcy oddziałów przedszkolnych zachęcają rodziców do dzielenia się wiedzą na temat zawodów, które wykonują oni czy członkowie ich rodzin. Kilka spotkań za nami, a wiele przed nami…

Dnia 16 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedził pan Michał Kołdras, który profesjonalnie zajmuje się produkcją filmową jako operator filmowy. Na spotkaniu, które zorganizowała mama chłopca z grupy nasz gość opowiedział jak wygląda jego codzienna praca. Pokazał dzieciom podstawowe sprzęty i rekwizyty używane podczas filmowania. Każde urządzenie, które ze sobą przywiózł pan Michał musiało zostać dokładnie obejrzane i zaprezentowane. Co więcej, młodzi filmowcy chętnie brali udział w ćwiczeniach praktycznych. Wszystko co się działo podczas pokazu zostało nagrane i zmontowane w krótki pamiątkowy filmik. Dziękujemy bardzo Panu Michałowi za poświęcony nam czas i przekazanie cennych informacji związanych z produkcją filmową.(JT) Już wkrótce spotkanie z ratownikiem medycznym, a następnie wizyta w gabinecie ortodontycznym.

{phocagallery view=category|categoryid=397|limitstart=0|limitcount=0}