„Z kotem Amadeuszem przez świat wartości i emocji”

W klasie 2a odbyły się kolejne zajęcia w ramach projektu, tym razem obchodziliśmy Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Uczniowie wysłuchali wiersza o grymaszącym przy jedzeniu kotku Amadeuszu, następnie omówiliśmy założenia Piramidy Żywieniowej. Na przykładzie Amadeusza uczniowie zastanawiali się, jakich produktów i potraw powinniśmy się wystrzegać w codziennej diecie,
a które warto do niej włączyć. Kolejnym etapem zajęć było wspólne uzupełnienie Piramidy oraz wykonanie kart pracy związanych z wysłuchaniem wiersza.

Należy pamiętać jak ważnym elementem prawidłowego rozwoju jest znajomość i przestrzeganie norm zdrowego żywienia już od najmłodszych lat, dlatego wykształcenie prawidłowych nawyków żywieniowych ma ogromne znacznie profilaktyczne.(A.Ś.)