Zabawy ruchowe w Kopalni Soli

4 marca 2019 r. uczniowie klas 1c i 2c pod opieką swoich wychowawczyń wybrali się do bocheńskiej Kopalni Soli. Podczas 3 godzinnego pobytu w Komorze Ważyn dzieci miło i pożytecznie spędziły czas.

Pobyt w Kopalni rozpoczął się przejażdżką podziemnym pociągiem. Następnie chłopcy z obu klas rozegrali mecz piłki nożnej na najniżej w Polsce położonym boisku sportowym, bo aż 250 metrów pod ziemią. Dziewczynki z pasją odkrywały zakamarki podziemnego placu zabaw, grały w ping- ponga, badmintona czy skakały na skakankach. Obie klasy wzięły również udział w emocjonujących zawodach sportowych – „wyścigach rzędów”. Później wszystkie dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych z chustą animacyjną. Panujący w kopalni unikalny, leczniczy mikroklimat oraz wspaniała atmosfera wyraźnie wszystkim służyła.

Ta wyprawa łącząca w sobie naukę, zabawę, rekreację i sport w przyjaznym i zdrowym środowisku była przyjemna i bardzo udana. Dała również dzieciom okazję do rozwijania kontaktów rówieśniczych i przyjaźni. (RB)

{phocagallery view=category|categoryid=335|limitstart=0|limitcount=0}