filharmonia

28 kwietnia 2017 r. klasa 2 a i 3 c była w Filharmonii Krakowskiej na koncercie dla dzieci pt. „Rozbójnicy i inni muzycy". Razem z babcią Melodią, dziadkiem Rytmusem i ciotką Klawiaturką dzieci odbyły muzyczną podróż. Podczas koncertu przeniosły się do krainy Ali-Baby i czterdziestu rozbójników.

Usłyszały tam piosenki, które wykonał chór groźnych rozbójników. Później wszyscy podziwiali taniec brzucha, który zaprezentowały cztery tancerki w bajecznie kolorowych strojach. Uwagę widzów szczególnie zwracały złote skrzydła i orientalny taniec młodych artystek. Następnie widzowie dowiedzieli się o zaginięciu małego słonia o wdzięcznym imieniu Fiko- Tompo. Słonik ten, zamiast trąby miał puzon i pięknie na nim grał. Razem z muzycznymi przewodnikami i Ali-Babą uczestnicy koncertu ruszyli w dalszą podróż. Magicznym pojazdem przenieśli się do Afryki, w celu znalezienia słonia Fiko-Tompo. Tutaj poszukiwania rozpoczął szaman, który grał na tradycyjnych, ręcznie wykonanych afrykańskich instrumentach. Egzotyczne rytmy i melodie tego kontynentu bardzo spodobały się widowni i przywołały roztańczoną grupę dzieci z Czarnego Lądu. Tańce, śpiew i muzyka afrykańskiego szamana sprawiły, że słonik-puzonista odnalazł się. Na koniec przedstawienia wykonał swój popisowy numer. Był on bardzo głośny! Koncert był bardzo udany i dostarczył widowni niezapomnianych wrażeń. (RB)