Zielona Szkoła – Poręba Wielka

30 września uczniowie klasy 3a i 3b wraz z opiekunami: Jolantą Jarosz, Anną Wetulą, Dorotą Budzyn oraz Joanna Solecką wyruszyły w drogę Do Domu Wczasów Dziecięcych w Porębie Wielkiej.

W pierwszym dniu wycieczki dzieci spacerowały po Parku Zdrojowym Rabki, zwiedziły Muzeum Górali i Zbójników oraz wzięły udział w warsztatach edukacyjnych tj. malowaniu na szkle i wykonywaniu pamiątek z drewna. W Chabówce zwiedziliśmy Skansen Taboru Kolejowego po czym udaliśmy się do DWDz. Po zakwaterowaniu rozpoczęły się wspólne zajęcia integracyjne i rekreacyjno-sportowe. Dni mijały na pieszych wędrówkach po Gorcach, zdobywaniu tamtejszych szczytów – Stramówki i Potaczkowej, poznawaniu fauny i flory najbliższej okolicy, zajęciach muzycznych, plastycznych oraz sportowych. Wieczorne chwile umilały konkursy karaoke, tańca towarzyskiego, gry i zabawy świetlicowe oraz olimpiady sportowe. Dzieci korzystały z basenu zlokalizowanego na terenie ośrodka oraz wzięły udział w wycieczce do Zakopanego. Uczniowie zwiedzili Sanktuarium na Krzeptówkach, Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN oraz spacerowali Krupówkami. Podczas całego wyjazdu towarzyszyła nam piękna pogoda, a na ustach dzieci malował się uśmiech, który najlepiej odzwierciedlał samopoczucie uczniów. (AW)

{phocagallery view=category|categoryid=370|limitstart=0|limitcount=0}