handball

W niedzielę 8 stycznia w Kopalni Soli w Bochni odbył się Noworoczny Turniej Piłki Ręcznej Dzieci. Organizator zawodów - Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni - gościł 10 zespołów m.in. z Bochni, Bogucic, Gawłowa, Jadownik, Proszówek, Krakowa, Libuszy i Tarnowa. W turnieju wzięła udział młodzież klas IV i młodszych szkół podstawowych. Atmosfera w kopalni była gorąca, a temperatura zdecydowanie wyższa niż na powierzchni.

Do podziemi zjechali nie tylko zawodnicy, ale również całe rodziny (również spoza Bochni), które kibicowały młodym szczypiornistom. Zespoły rozgrywały mecze w dwóch grupach. Poniżej wyniki.

1. SKS Kusy Kraków - 7 pkt.
  2. PSP Nr 2 Bochnia - 6 pkt
  3. PM MPEC Tarnów - 5 pkt.
  4. Gawłów - 2 pkt.
  5. Bogucice - 0 pkt.

Tabela końcowa:

1. Wiertmet Libusza
  2. SKS Kusy Kraków
  3. Krakowiak Kraków
  4. PSP Nr 2 Bochnia
  5. PM MPEC Tarnów
  6. Solne Tygryski
  7. Gawłów
  8. Jadowniki
  9. Bogucice
  10. Proszówki

Reprezentacja naszej szkoły spisała się bardzo dobrze. Gratulujemy!! Skład zespołu: Piotr Broszkiewicz, Bartłomiej Jonak, Bartosz Król, Maciej Ryncarz, Michał Wasniowski, Dawid Krogulski, Iwo Wolnik, Tomasz Gardziel, trenerka Dorota Budzyn.