dentysta

12 marca 2018 roku uczniowie klasy 1c gościli w swojej klasie stomatologa – Panią Annę Tlałkę – Wójcik. Tematyka zajęć była okazją do zaproszenia Pani doktor na pogadankę o zdrowiu.

Pierwszoklasiści dowiedzieli się o tym, jak należy dbać o zęby i jak często kontrolować ich stan u dentysty. Pani stomatolog przyniosła na zajęcia różne materiały i akcesoria stomatologiczne przybliżając dzieciom zawód, jaki wykonuje. Pokazała także, w jaki sposób bezboleśnie i bezstresowo można znieść wizytę na fotelu dentystycznym. Jedna z uczennic została ubrana w fartuch i maseczkę, a dzieci oglądały materiał, którym się wypełnia zęby. Oglądały również proces utwardzania plomby przy pomocy specjalnej lampy. Na koniec odbyly się ćwiczenia praktyczne w prawidłowym czyszczeniu zębów na specjalnym eksponacie szczęki. Na zakończenie tej niecodziennej lekcji dzieci stwierdziły, że „nie taki dentysta straszny, jak go przedstawiają”. (JM)