Archiwum

niezlomni konkurs

W piątek, 18 maja, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystej gali finałowej Ogólnopolskiego Konkursu „Przywrócić głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii”, która odbyła się w Szkole Podstawowej nr 21 im. Świętego Jana Pawła II w Nowym Sączu.

Patronat nad konkursem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda w Stulecie Odzyskania Niepodległości. W konkursie wyróżniono prace trzech uczniów naszej szkoły. W kategorii: prezentacja multimedialna upamiętniająca postać ks. ppłk Jana Leona Ziółkowskiego, ostatniego kapelana Kozielska zamordowanego w Katyniu, wyróżnienie otrzymały Maria Zagrodzka klasa 6c i Julia Kalinowska klasa 5b. W kategorii: praca modelarska upamiętniająca postać gen. bryg. pil. Stanisława Skalskiego, jednego z najwybitniejszych polskich pilotów myśliwskich II wojny światowej, bohatera bitwy o Anglię wyróżnienie otrzymał Mikołaj Grobliński klasa 6b. Gratulujemy wyróżnionym uczniom i opiekunowi pani Małgorzacie Śliwie!

Link do galeri