Sport

sport

basketball

We wtorek 21.02.2017 uczniowie z naszej szkoły pod opieką Sebastiana Serwińskiego, wystartowali w Miejskich Zawodach W Mini Koszykówce. Do turnieju przystąpiły cztery szkoły, które rozegrały po 3 mecze. W pierwszym meczu nasza drużyna zmierzyła się z zespołem PSP 4. Początkowo mecz był wyrównany, ale z biegiem czasu skuteczność naszych koszykarzy malała i ostatecznie musieliśmy pogodzić się z porażką 11 - 18. W drugim meczu spotkaliśmy się z zespołem PSP 1.

Od poczatku oba zespoły, miały problem ze znalezieniem drogi do kosza. Liczne błędy i niedokładne podania sprawiły, że wyniki przez dłuższy czas oscylował wokół remisu. Jednak ambitna postawa naszej drużyny w końcowej części meczu, pozwoliła cieszyć się ze zwycięstwa 8:4. W ostatnim pojedynku nasza reprezentacja zmierzyła się z zespołem PSP 5. Od poczatku przeciwnik narzucił mocne tempo gry, co sprawiło, że szybko odskoczył na kilkanaście punktów. Nasz zespół nie potrafił przełamać niemocy w ataku i ostatecznie musieliśmy uznać wyższość oponenta 10 - 34. Przy jednym zwycięstwie i dwóch porażkach nasz zespoł zakończył zawody na 3 miejscu. SS