Sport

sport

 dzien dziecka sport

Jak co roku w dniu 1 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka połączony z dniem Sportu Szkolnego. W tym dniu odbył się apel sportowy, na którym przedstawione zostały osiągnięcia sportowe naszych uczniów, a Pan Dyrektor wręczył pamiątkowe dyplomy najlepszym sportowcom. Następnie odbyły się między klasowe rozgrywki sportowe. W tym roku szkolnym klasy piąte i szóste rywalizowały w grach zespołowych: mini piłka ręczna i mini piłka koszykowa. W świetlicy szkolnej po raz pierwszy odbył się Szkolny Turniej Szachowy, który był podsumowanieniem realizowanego w klasie drugiej projektu „Szachy w Szkole”. W turnieju uczestniczyło 20 uczniów z klas drugich, trzecich, czwartych i szóstych. Uczniowie pod opieką Sebastiana Serwińskiego i Małgorzaty Cerazy rozegrali 5 partii szachowych „systemem szwajcarskim”. Dla wszystkich uczestników przygotowano okazjonalne dyplomy, a najlepszym szachistom Dyrektor wręczył pamiątkowe puchry. Ostatecznie zwyciężył Oliwer Żelichowski, który wygrał wszystkie swoje partie. Drugie miejsce zajął Filip Ciuła, a na trzecim miejscu uplasował się Maksymilian Zwierniak.

Uczniowie klas czwartych, w tym dniu zdawali egzamin praktyczny na Kartę Rowerową, który od lat jest przeprowadzany w ramach Dnia Sportu w Szkole. Młodzi cyklisci pod okiem Daniela Widło i Grażyny Rzepki prezentowali swoje umiejętności prowadzenia roweru oraz właściwych zachowań na drodze. Egzamin oceniał także Pan Robert Jawor ze Straży Miejskiej, który chętnie wspierał wszystkich w pokonaniu przygotownego toru jazdy na boisku szkolnym.

Dziewczęta klas piątych A. B i C rozgrywały turniej w mini piłkę koszykową systemem „każdy z każdym”. Po zaciętych meczach wszystkie trzy zespoły miały tę samą liczbę punktów, a o zwycięstwie decydowały małe punkty . Najlepszą drużyną z koszykówki w śród klas piątych okazała się klasa 5B, drugie miejsce wywalczyła klasa 5 C a trzecie miejsce miała klasa 5 A. W klasach szóstych A,C i D po wyrównanych meczach granych również systemem „każdy z każdym” zwycięską drużynę wyłoniono po dogrywce i została nią klasa 6C , drugie miejsce klasa 6A a ostatnie miejsce zdobyła klasa 6 D. Wyróżniającymi się zawodniczkami w klasach szóstych były Alicja Gajek z klasy 6C i Emilia Mucha z klasy 6A.

Turniej mini koszykówki stał na wysokim i wyrównanym poziomie ponieważ bardzo dużo dziewczynek z tych klas bierze udział w zajęciach pozalekcyjnych w ramach programu SMOK czyli Szkolny Młodzieżowy Ośrodek Koszykówki, który od września 2016 roku działa w naszej szkole i prowadzony jest przez Agnieszkę Kierońską oraz trenerów Łukasza Nabielca i Witolda Jodłowskiego. Uczniowie klas piątych i szóstych, rywalizowali w rozgrywkach mini piłki ręcznej, sytemem „każdy z każdym”. I tak w klasach piątych najlepsza okazała się klasa VB przed klasą VC i VA. W zmaganiach uczniów klas szótych na pierwszym miejscu zakończyli chłopcy z klasy VIB przed VID,VIC i VIA.

Po zakończeniu wszystkich rozgrywek między klasowych, na każdego ucznia czekała miła niespodzianka w postaci pysznych lodów, które zostały ufundowane przez firmę FHU „Gallod”. Na zakończenie Dnia Dziecka na dziedzińcu szkolnym, odbył się koncert młodych talentów, którzy pod okiem samego Marka Piekarczyka, zaprezentowali swoje umiejętności wokalne przed wszystkim uczniami oraz licznie zgromadzonymi rodzicami.